Su giliu dėkingumu už popiežiaus Pranciškaus gyvenimą ir liūdesiu dėl Šventojo Tėvo mirties Caritas Internationalis jungiasi prie gedinčios pasaulinės katalikų bendruomenės. „Visą savo tarnystės laiką popiežius Pranciškus buvo ypatingas neturtingiausių ir pažeidžiamiausių visuomenės narių gynėjas, primenantis pasauliui Bažnyčios misijos esmę „rinktis mažiausius, tuos, kuriuos visuomenė atmeta“.
Popiežiaus Pranciškaus vadovavimas įkvėpė Caritas konfederaciją su didesne meile, nuolankumu ir atsidavimu tarnauti mūsų misijai ir skatinti visapusišką žmogaus vystymąsi bei solidarumą“ – pabrėžiama pirmadienį išplatintame Caritas Internationalis pranešime.
Atsiliepti į popiežiaus kvietimą kurti naujo tipo solidarumą įkvėpė ir jo enciklikos „Laudato Si“ bei „Fratelli Tutti“. Caritas Internationalis savo 70-mečio proga 2021 m. gruodį pradėjo pasaulinę kampaniją „Kartu mes veikime šiandien dėl geresnio rytojaus“, kurios tikslas – integralios ekologijos dvasia suvienyti žmones kovojant su skurdu ir atkurti gamtą.
Popiežiaus Pranciškaus atsidavimą vargšams liudijo tvirta parama Caritas veikimui. 2013 m. jis sutelkė paramą pasaulinei Carito kampanijai „Viena žmogaus šeima, maistas visiems“, kovojant su badu, pareiškęs: „Skandalas, kad milijonai žmonių kenčia nuo bado, turi ne paralyžiuoti, o pastūmėti veikti kiekvieną iš mūsų – atskirus žmones, šeimas, bendruomenes, institucijas, vyriausybes, kad būtų panaikinta ši neteisybė…“ Nuolatinė jo parama tęsėsi 2017 m. vykdant kampaniją „Share the Journey“, o neseniai – ir kampaniją „Jubiliejus: paversk skolą viltimi“.
Popiežius Pranciškus nuosekliai stiprino Carito misiją, atkreipdamas dėmesį, jog „Caritas yra ne tik organizacija, tai gyvenimo būdas: būti šalia kitų, būti šalia kenčiančių“. Jo žodžiai įkvepia Caritas bendradarbius su empatija ir atjauta lydėti tuos, kuriems labiausiai reikia pagalbos. 2013 metais kreipdamasis į Carito vadovus, jis Caritas misiją prilygino švelniam Bažnyčios artumui savo vaikams. 2015 m. susirinkusiems Generalinėje asamblėjoje jis priminė: „Kas gyvena Caritas misija, yra ne paprastas darbuotojas, o tikras Kristaus liudytojas, žmogus, kuris ieško Kristaus ir leidžiasi būti Kristaus ieškomas“.
„Jo Šventenybė mums nuolat primindavo, kad meilė ir tarnystė turi būti mūsų misijos pagrindas“, – atkreipė dėmesį Caritas Internationalis prezidentas Jo Eminencija kardinolas Tarcisio Isao Kikuchi, išskirdamas Šventojo Tėvo žodžius, jog Bažnyčia be labdaros neegzistuoja. „Mes gerbsime jo palikimą ir toliau eisime kartu su tais, kuriems reikia pagalbos, vadovaudamiesi jo giliu tikėjimo ir nuolankumo pavyzdžiu“, – sakė kardinolas.
Per 12 popiežiaus Pranciškaus metų jis užmezgė ryšius su tais, kuriems labiausiai reikia pagalbos iš septynių regionų, kur darbuojasi Caritas. 2024 m. lankėsi Indonezijoje, Papua Naujojoje Gvinėjoje ir Rytų Timore, primindamas mūsų visų atsakomybę saugoti gamtos išteklius bendram labui. 2023 metais lankėsi Mongolijoje, Kongo Demokratinėje Respublikoje ir Pietų Sudane. Būdamas Džuboje, Pietų Sudane, nuoširdžiai ragino užbaigti konfliktus ir atnaujinti taikos procesą, „kad pasibaigtų smurtas ir žmonės grįžtų gyventi oriai.
„Dėkojame už pranašišką popiežiaus Pranciškaus balsą ginant taiką, socialinį teisingumą ir rūpinimąsi mūsų bendrais namais. Jo palikimas ir toliau stiprins mus, kai lydėsim bendruomenes, nukentėjusias nuo skurdo, konfliktų ir nelygybės, – rašoma Caritas Internationalis pranešime, Caritas šeimos – daugiau nei 162 šalyse ir 200 teritorijų – vardu reiškiant nuoširdžią užuojautą mūsų seserims ir broliams visoje Katalikų bažnyčioje ir visiems, kuriuos palietė nuostabus popiežiaus Pranciškaus gyvenimas ir tarnystė. Tegul Jo siela ilsisi amžinoje ramybėje.
Pagal Caritas Internationalis informaciją parengė Lietuvos Caritas