Kviečiame nelikti bausmės šešėlyje

Kauno arkivyskupijos Caritas ir Vilniaus arkivyskupijos Caritas socialiniai darbuotojai (ir ne tik), prisidėdami prie pagalbos teikimo nuteistiesiems asmenims, atpažinome, kad pagalbos sistemos šešėlyje lieka bausmę atliekančių asmenų artimieji – mamos, tėčiai, sutuoktiniai, vaikai, gyvenimo partneriai, broliai, seserys, tetos, dėdės, seneliai ir kt.

Artimieji lieka „nematomomis kalinimo aukomis“ išgyvenančiomis įkalinimo padarinius: susiduria su psichologiniu emociniu krūviu (šokas, baimė, netektis, kaltė, nežinia ir pan.), šeimos santykių krize (neretai išyra šeimos, nutrūksta vaikų bendravimas su nuteistuoju ir pan.), finansiniais sunkumais (netenka maitintojo ar patys turi siųsti paramą nuteistajam, visuomenės stigmatizuojančiu požiūriu, kuris stumia į izoliaciją/atsiskyrimą ir kitais iššūkiais.

Siekiant sumažinti įkalinimo padarinius artimiesiems Kauno arkivyskupijos Caritas ir Vilniaus arkivyskupijos Caritas parengė ir nuo 2022 m. birželio 1 d. pradėjo įgyvendinti projektą – „Nuteistųjų artimieji – įgalinimo link“. Projektas finansuojamas Aktyvių piliečių fondo (APF), siekia sukurti naują paslaugą socialiai pažeidžiamai grupei mūsų visuomenėje.

Projekto įgyvendinimas prasidėjo nuo informacijos sklaidos. Rengiamas ir jau greitai visiems bus pasiekiamas internetinis puslapis. Išleistos skrajutės ir plakatai kviečiantys nelikti bausmės šešėlyje. Pristatant naują paslaugą, projekto darbuotojos susitiko su  pataisų namuose pasimatymų organizavime dirbančiais specialistais. Paliko skrajutes ir plakatus pasimatymų kambariuose.

Nors dar tik pradedame pažinimo kelionę paslaugų nuteistųjų artimiesiems teikime, džiaugiamės, kad jau sulaukiame besikreipiančių į mus.  Vyksta gyvos konsultacijos, pokalbiai telefonu ir bendravimas elektroniniais laiškais. Suprantame situacijos jautrumą ir trapumą, tad artimieji gali kreiptis jiems patogiausiu būdų, likti anonimiški ar atvykti gyvam pokalbiui prie puodelio arbatos.

Jei į Jūsų gyvenimą palietė artimojo įkalinimas ar pažįstate savo aplinkoje žmonių, kurie susiduria su tokiais iššūkiais ir išgyvenimais, padrąsinkite kreiptis pagalbos. Nelikite bausmės šešėlyje.

Jūs esate laukiami:

Kauno arkivyskupijos Caritas

Nuteistųjų integracijos programa
Adresas: Papilio g. 5, Kaunas
Darbo laikas: II-IV 8:30-17:00
Telefono numeris: +370 638 68206
El. paštas: caritas@bausmesseselyje.lt

Vilniaus arkivyskupijos Caritas

Nuteistųjų konsultavimo centras
Adresas: Didžioji g. 5, Vilnius
Darbo laikas: II-IV 10:00-13:00
Telefono numeris: +370 646 01342
El. paštas: nkc@vilnius.caritas.lt