Vaiko gerovės institutas (VGI)

Nuoroda į svetainę

Vizija: kad visi vaikai augtų šeimoje, įtinklinant katalikiškas, nevyriausybines ir valstybines organizacijas bei pavienias iniciatyvas teikti profesionalią ir neformalią pagalbą įtėvių ir globėjų šeimoms.

Pagrindinis programos siekis: padėti vaikui augti šeimoje laimingam ir suteikti įtėvių bei globėjų šeimoms erdvę bendrauti tarpusavyje, geriau pažinti vaikus bei jų ypatumus, išgirsti savo vidinį balsą – intuiciją ir išlaisvinti save džiaugsmingam santykiui su vaiku.

Programos tikslas: teikti įtėvių ir globėjų šeimoms ir jų vaikams įvairiapusę (profesionalią ir neformalią) pagalbą auginant vaikus.

Uždaviniai:

1. Teikti įvairiapusę pagalbą šeimoms, globėjams bei vaikams;
  2. Kviesti šeimas tapti įtėviais ir globėjais;
  3. Teikti vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugas;
  4. Teikti šeimoms bei globėjams vaikų ugdymo paslaugą;
  5. Plėtoti vaikų, šeimų bei globėjų bendradarbiavimą vyskupijose ir su kitomis organizacijomis;
  6. Teikti psichosocialinės pagalbos patarnavimus ir žinias šeimoms, vaikams bei globėjams, integruojant terapinius elementus.

Veiklos:

• įtėvių ir globėjų refleksijų grupė su vaikų užimtumu (kas antrą pirmadienį vakarais nuo 18:00 val.);
  • psichologo konsultacijos (ukrainiečių, globėjų, įtėvių ir kitoms, iššūkius patiriančioms šeimoms);
  • vaikų dienos centras „Angelų palėpė” (ir vaikams iš Ukrainos);
  • ukrainiečių šeimų savaitgalio popietės (kartą per mėn.);
  • lietuvių ir ukrainiečių šeimų popietės (kartą per mėn.);
  • lietuvių kalbos pamokėlės ukrainiečių vaikams ir šeimoms (kartą savaitėje);
  • dailės užsiėmimai su terapiniais elementais (ketvirtadieniais 16.30 val.);
  • filmų terapija.

Mūsų veiklų sklaida Marijos radijo laidose:

• „Meilė tiesoje“ įvaikinimo/globos tema. Ved. D. K. Kuzmickaitė, MVS.(Klausyti)
  • „Ką daryti“:
    • 2023-01-17. Šios laidos tema – skausmas, kurį kęsime ilgai: ukrainiečių karo ir naujakurystės Lietuvoje patirtys. Dalyvauja Natasha Poda iš Ukrainos. Pašnekovę kalbina sesuo Daiva Kuzmickaitė. (Klausyti)
    • 2022-10-18. Pokalbis apie tai, kaip Lietuva padeda nuo karo kenčiančiai Ukrainai. Dalyvauja Lietuvos Caritas projektų koordinatorė Vaida Matusevičiūtė, gydytojas Valentinas Kabašinskas, Kauno arkivyskupijos „Caritas“ programos „Vaiko gerovės institutas” darbuotoja sesuo Onutė Vitkauskaitė. Laidą veda sesuo Daiva Kuzmickaitė. (Klausyti)
    • 2022-09-20. Apie Marijos Montesori ugdymo principus, dorovinio vaikų auklėjimo svarbą kalba rašytoja Giedrė, Montesori darželio pedagogė Rūta ir Senamiesčio dienos centro vadovė Aušra. Laidą veda sesuo Daiva Kuzmickaitė. (Klausyti)
Mūsų komanda:
Programos vadovė